Обладнання для лікування зору

Амбліокор

Прилад, що застосовується в офтальмології для відновлення гостроти зору. В основу його роботи покладена технологія умовних рефлексів, яка дозволяє відновлювати контроль нервової системи над процесами, що відбуваються у зоровому аналізаторі. Метод переслідує мету розвитку природної здатності головного мозку відновлювати зображення, яке спотворюється на сітківці ока. Це дозволяє відновлювати зір при багатьох захворюваннях, при яких традиційні методи (медикаментозне лікування або хірургічне втручання) не завжди ефективні

Лікування на “Амбліокорі” проходить таким чином. Пацієнт дивиться фільм або мультфільм на екрані, а в цей час за допомогою спеціальних датчиків знімається інформація про роботу очей, одночасно фіксуючи енцефалограму мозку. При цьому зображення на екрані зберігається тільки під час “правильного” зору та зникає, щойно воно перестає бути чітким. Таким чином, прилад ніби змушує мозок підсвідомо скорочувати періоди неконтрастного зору. Подібний підхід оптимізує роботу нейронів зорової кори головного мозку, а зір при цьому суттєво покращується.

Електростимулятор офтальмологічний ЕСО-2М

Використовується в офтальмології при атрофії зорових нервів, пов’язаній з глаукомним процесом, невритом; при макулодистрофії сітківки; при міопії легкої та середньої ступені та інших патологіях.

У дитячій офтальмології — при амбліопії, вродженій частковій атрофії зорового нерва, вродженій глаукомі та катаракті, посттравматичній та постневритичній атрофії зорового нерва.

Апарат АМО-АТОС

Використовується для проведення місцевих лікарських (або без впливу медикаментів) фізіотерапевтичних процедур широкого спектру захворювань методом магнітотерапії. В основу роботи апарата покладена методика впливу бігучим магнітним полем (БМП) на проекцію патологічного осередку за двома каналами та одночасне лікування двох пацієнтів на основі принципів динамічності та резонансності.

Магнітотерапія — найбільш прогресуюча галузь фізіотерапії в офтальмології. Вона ефективна при лікуванні хронічних та гострих захворювань очей, а також травм. У ряді випадків магнітотерапія є єдиним засобом лікування, наприклад — при травмі. За ефективністю магнітотерапія не поступається електрофорезу, але також прекрасно поєднується з ним, підсилюючи депонування лікарських препаратів у тканинах ока. Магнітні поля підсилюють мікроциркуляцію та реактивність судин ока.

BEM-III

Апарат Бриз Азмет BEM-III створений на основі принципів магніто- та рефлексотерапії у взаємодії з теорією канальної акупунктури традиційної китайської медицини. Він здійснює керовану комп’ютерним мікрочіпом комплексну взаємодію: інфрачервоного прогрівання, повітряного натискання, магнітного поля та вібрації.

Активуючи важливі акупунктурні точки навколо очей, апарат регулює функції циліарного м’яза, покращує циркуляцію крові у капілярах, посилює обмінні процеси, збільшує постачання кисню до тканин очей та мозку, знижує внутрішньоочний тиск, покращує прохідність судин головного мозку, швидко знімає нервове напруження, покращує сон.

Макулостимулятор КЕМ

Прилад призначений для лікування амбліопії у дітей, починаючи з раннього віку. Дія макулостимулятора заснована на пред’явленні оку обертової частотно-просторової контрастної решітки зі змінною просторовою частотою. Робота тренажера для стимуляції сітківки ока базується на принципі використання періодичних структур з синусоїдальним розподілом інтенсивності при виявленні порогу сприйняття оком тестових решіток зі збільшенням їх просторової частоти. Тренажер також призначений для зняття та профілактики зорової втоми й підвищення гостроти зору.

Райдуга-2Р

Апарат призначений для офтальмохромотерапії (світлолікування) широкого кола офтальмологічних захворювань. Може застосовуватись як самостійний метод лікування, так і в поєднанні з іншими відомими терапевтичними методами, зокрема й з магнітотерапією.

Поряд із “безперервним” режимом, використовує “бігаючий” режим опромінення світловим потоком, що порівняно з іншими апаратами підсилює ефект від терапевтичного впливу за рахунок збільшення кількості біотропних параметрів. При цьому частотний діапазон модуляції світлового потоку підібраний таким чином, що терапія апаратом “РАЙДУГА” може поєднуватися з магнітотерапією апаратом “АМО-АТОС”.

Бівізіотренер синотипний БВТр-3

Ця конструкція дозволяє здійснювати лікування амбліопії, косоокості — розвивати одночасне та бінокулярне бачення, виявляти та усувати аномальну кореспонденцію сітківок, сприяти усуненню функціональної скотоми, диплопії (подвоєння), а також розвивати фузійні резерви. Прилад також використовується для розвитку фузійних резервів, не пов’язаних з косоокістю, усунення диплопії при судинних захворюваннях у дорослих, а також при комп’ютерному зоровому синдромі — КЗС.

Аккомодотренер оптичний “АТО”

Аккомодотренування, що реалізується аккомодотренером, відноситься до ортоптичних тренувань акомодаційного м’яза. Вибір методу ортоптичного тренування за допомогою апарата визначається з урахуванням того, чи ослаблений акомодаційний м’яз при зорі вдалечінь, поблизу або на обох цих відстанях. Відповідно до використання різних методик в одних випадках здійснюють оптичну корекцію вдалечінь, в інших — поблизу, у третіх — вдалечінь і поблизу.

Метод оптичної «розкачки» особливо гарний для усунення залишкових явищ спазму акомодації, тобто для тих випадків, коли на фоні проведених тренувань початково зафіксована міопічна рефракція змінюється на емметропію або навіть гіперметропію слабких ступенів, але гострота зору залишається неадекватно низькою.

Офтальмологічний периметричний м’язотренер “Саккада”

Принцип лікування заснований на формуванні світлових (оптичних) стимулів на периметричній дузі з фізикою, наближеною до рухів очей (саккад). Апарат дозволяє пред’являти світлові стимули чотирьох кольорів (білий, червоний, зелений, синій) на дузі з їх кутовим розташуванням у 90 градусів від її центру. Світловий стимул двох типів: одиничний та сектор (два суміжних одиничних).

Периметричний м’язотренер демонструє світлові стимули з кількома заданими кутовими зміщеннями — 5, 10 та 15 градусів при їх послідовному переміщенні. А також введено режим стохастичного пред’явлення світлового стимулу в межах усієї дуги, в якому кут зміщення довільний — від 5 до 180 градусів. Частота пред’явлення може встановлюватися від 0,5 до 3,0 Гц.

Синоптофор

Синоптофор застосовується з діагностичною та лікувальною метою: за його допомогою можна визначити величину суб’єктивного та об’єктивного кутів косоокості, здатність до біфовеального злиття зображень, наявність фузійних резервів та величину функціональної скотоми. З лікувальною метою синоптофор застосовується для усунення функціональної скотоми, розвитку біфовеального злиття зображень, фузійних резервів та рухливості очей.

Для визначення кута косоокості за допомогою синоптофора використовують об’єкти на суміщення. Після ввімкнення приладу (одночасно двох об’єктів) дитині пропонується встановити труби синоптофора так, щоб малюнки співпали, наприклад так, щоб машинка «заїхала» у гараж. Для цього дитина може або сама переміщувати окуляри приладу, або спостерігати за переміщенням об’єктів лікарем (медичною сестрою) та повідомляти про їх суміщення.